błędy medyczne lekarzy

Błędy medyczne

Pomagamy lekarzom w sprawach błędów medycznych, ponieważ wiele pozwów pacjentów zbyt pochopnie trafia do sądu. Wynika to albo z obietnic składanych bez pokrycia przez innych prawników, albo z prostego przekazu medialnego, który opisuje „miliony za błędy medyczne”. My podchodzimy do spraw rzetelnie. Naszą ścisłą specjalizacją są błędy okołoporodowe. Prowadzimy nawet bloga tylko na ten temat: www.bladprzyporodzie.pl Nie oszukujmy się, w dzisiejszych czasach ginekolog to zawód wysokiego ryzyka.

Z naszego doświadczenia wynika, że do sądu lub prokuratury najczęściej trafiają ginekolodzy, chirurdzy i ortopedzi, ale nie ma chyba lekarza takiej specjalizacji, który nigdy nie trafił przed sąd. Błędy się zdarzają i zdarzać się będą, bo nikt nie jest doskonały, ale najważniejsze jest to, żeby móc udowodnić, że robiło się wszystko dla dobra pacjenta. Dbaj zawczasu o to, żeby w sądzie było Ci łatwiej. Jak to zrobić? Czytaj nasze blogi albo po prostu wyślij nam pytanie, bo płaszczyzn odpowiedzialności lekarza za błąd medyczny jest wiele: karna, cywilna i zawodowa.

Odpowiedzialność karna lekarza za błąd medyczny

Przesłuchanie w prokuraturze, w sprawie o błąd medyczny to jeszcze nie koniec świata, ale jeśli trzymasz właśnie w ręce wezwanie w charakterze świadka – nie zwlekaj. Umów się na konsultację już teraz. Dlaczego? Żeby przynajmniej nie pogarszać swojej sytuacji. Poznaj swoje prawa zanim powiesz choć jedno słowo na przesłuchaniu. Jedno słowo może być tym jednym słowem za dużo.
Czy wiesz kiedy możesz odmówić odpowiedzi na pytanie, a kiedy składnia zeznań?

No właśnie.

Wszystko Ci wyjaśnimy.

Już jako świadek możesz pójść na przesłuchanie z adwokatem. A gdy skończysz czytać ten tekst sprawdź, czy opłaciłeś ubezpieczenie OC, bo sprawa karna to może być dopiero początek historii. Już niejeden lekarz, dopiero w trakcie konsultacji z nami uświadomił sobie, że znów zapomniał o opłaceniu składki. Zastanów się też, czy suma, która ma Cię chronić jest wystarczająco duża. Jeśli jesteś ginekologiem, to musisz wiedzieć, że zadośćuczynienie dla dziecka za błąd przy porodzie może wynieść nawet 1,5 mln zł, nie mówiąc o roszczeniach pacjenta o rentę, czy odpowiedzialności na przyszłość. Za dużo informacji jak na jeden raz? Wątpliwości? Wyślij nam pytanie teraz, a odezwiemy się szybciej, niż myślisz.

Odpowiedzialność cywilna lekarza za błąd medyczny

Zagrożenie więzieniem lub zakazem wykonywania zawodu w sprawach karnych przemawia do wyobraźni, ale nie bagatelizuj też postępowania cywilnego. Zasądzone przez sądy kwoty w sprawach o błędy medyczne mogę boleć. 1,5 mln! złotych plus odsetki dla dziecka za niedotlenienie przy porodzie i do tego 8 tys. renty do końca życia. Ogromne kwoty.  Albo 25 tys. złotych za sam brak świadomej zgody na zabieg. To nic, że operacja się udała, jeśli pacjent nie wyrażał na nią zgody.  Znasz powiedzenie, lekarzu nie lecz się sam? To działa również w sądzie. Oczywiście, że mecenas Google wiele Ci podpowie. To dobrze, że szukasz, czytasz i chcesz wiedzieć więcej, ale doświadczenia procesowego nie wyczytasz, a pochopne decyzje mogą być trudne do naprawienia. Decyzja należy do Ciebie. Mamy doświadczenie w reprezentowaniu przed sądami zarówno lekarzy, jak i pacjentów. Dzięki temu każdą sprawę potrafimy oceniać z perspektywy dwóch stron. To pozwala trafnie oszacować szanse wygranej  naszego klienta i łatwiej dostrzegać słabe strony przeciwnika procesowego. Jeśli masz wątpliwości, czy potrzebujesz prawnika już teraz, czy jednak poradzisz sobie sam, umów się na konsultację, żeby mieć pewność czy nie pogorszysz swojej sytuacji.

Odpowiedzialność zawodowa

Jesteś pewien, że Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej lub Sąd Lekarski nie zrobi Ci krzywdy? Pacjent pewnie będzie miał adwokata, więc im wcześniej zdasz sobie sprawę z tego, że musisz być świetnie przygotowany i gotowy na najgorsze, tym lepiej. Nie możesz pozwolić na toczenie się sprawy własnym torem. Musisz znać wszystkie swoje prawa i wiedzieć jak się bronić, a jeśli masz wątpliwość napisz lub zadzwoń, bo zamiast pisać wolimy mówić, dlatego najlepiej do nas zadzwonić na nr tel. 604 432 333 lub 530 291 291, a gdy nie odbieramy, to znaczy, że jesteśmy na rozprawie, więc wtedy pozostaje nr  536 007 001. Można też napisać na adres kancelaria@lazer-hudziak.pl.

 

 

dokumenty do pobrania

Zadzwoń, najpierw porozmawiajmy – wszystko wyjaśnimy

Dzwoń pod numer 604 432 333 lub 530 291 291. Jeśli nikt nie odbiera, to znaczy, że jesteśmy na sali sądowej, walcząc o sprawiedliwość, wtedy pozostaje numer 536 007 001.

Można też do nas napisać na adres kancelaria@lazer-hudziak.pl

ZGŁOŚ SWOJĄ SPRAWĘ