fbpx

Odszkodowanie za zdarzenie medyczne

Wojewódzka Komisja ds. Orzekania o Zdarzeniach Medycznych

Odszkodowanie za zdarzenie medyczne

Jak uzyskać odszkodowanie w Wojewódzkiej Komisji ds. Orzekania o Zdarzeniach Medycznych?

 • Do zdarzenia medycznego dochodzi w wyniku niezgodnej z aktualną wiedzą medyczną: diagnozy, leczenia, zastosowania leku albo wyrobu medycznego w szpitalu, doszło do zakażenia, uszkodzenia ciała, rozstroju zdrowia pacjenta, śmierci pacjenta.
 • Zdarzenie medyczne to inaczej błąd medyczny.

Terminy składania wniosków o ustalenie zdarzenia medycznego

 • Wniosek składa się do Wojewódzkiej Komisji właściwej ze względu na siedzibę szpitala: w przypadku wystąpienia zdarzenia medycznego po 1 stycznia 2012 r.
 • W terminie 1 roku od dnia, w którym podmiot składający wniosek dowiedział się o zakażeniu, uszkodzeniu ciała lub rozstroju zdrowia albo nastąpiła śmierć pacjenta, jednakże termin ten nie może być dłuższy niż 3 lata od dnia, w którym nastąpiło zdarzenie skutkujące zakażeniem, uszkodzeniem ciała lub rozstrojem zdrowia albo śmiercią pacjenta.
 • UWAGA: Nie są rozpatrywane wnioski dotyczące zdarzeń medycznych mających miejsce przed 1 stycznia 2012 r. Wnioski takie są zwracane.

  Porozmawiajmy lazer hudziak kontakt

  Wyślij formularz - oddzwonimy
  Wojewódzka Komisja ds. Orzekania o Zdarzeniach Medycznych – Procedura zgłaszania zdarzenia medycznego w 7 krokach

  Odszkodowania za błędy lekarskie bez sądu

  Postępowanie przed wojewódzką komisją ds. orzekania o zdarzeniach medycznych jest pozasądową procedurą uzyskania odszkodowania za błędy lekarskie.

  Zdarzenie medyczne odszkodowanie

  Odszkodowanie za zdarzenie medyczne zaproponowane przez szpital lub ubezpieczyciela na skutek wygranej przed wojewódzką komisją niestety często jest symboliczne i może wynieść np. 1 zł. Jeżeli zależy Państwu na satysfakcjonującej kwocie zadośćuczynienia i odszkodowania konieczne jest pójście do sądu. Podejrzewasz błąd medyczny? Potrzebujesz pomocy prawnej? Zadzwoń 536 007 001

  Błąd medyczny i co dalej …

  Nasze blogi

  Masz chwilę? Poczytaj.

  Przyjaciele kancelarii