Zespół Lazer & Hudziak

Kancelaria Lazer & Hudziak Adwokaci i Radcowie Prawni to świetny zespół doświadczonych adwokatów i radców prawnych, którzy w 100% oddają się sprawom, które prowadzą.

Pytane co sprawia, że są skuteczne – odpowiadają: “Mówimy ludzkim językiem i zawsze cierpliwie wszystko tłumaczymy. ” – mówi mecenas Hudziak.  “A dzięki współpracy z ekspertami w konkretnych dziedzinach prawa, medykami, biegłymi rewidentami i innymi specjalistami poszczególnych branż poradzimy sobie z każdą sprawą.” – dodaje mecenas Lazer.

Doświadczenie

100%

Determinacja

100%

Empatia

100%

Małgorzata Hudziak

Radca Prawny – wspólnik kancelarii LAZER & HUDZIAK

Główne dziedziny prawa, którymi się zajmuje to prawo gospodarcze, weterynaryjne i medyczne. Ma duże doświadczenie w obsłudze przedsiębiorców, które wzbogaciła kończąc Akademię Prawa Spółek w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Zanim zaczęła pracować na swój rachunek, pracowała w kilku renomowanych kancelariach. Różnorodność zagadnień prawnych z jakimi miała do czynienia nauczyła ją szybkiej i kompleksowej analizy problemów klientów. Posiada również doświadczenie w prowadzeniu spraw z zakresu prawa budowlanego, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, a także rodzinnych.

Jej Alma Mater to Uniwersytet Śląski w Katowicach. Zaraz po studiach dostała się na znaną ze swej surowości aplikację radcowską. Jest też absolwentką studiów podyplomowych „Prawo medyczne i bioetyka” na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, które ukończyła z wynikiem bardzo dobrym.

Niespokojna natura i czujność mec. Hudziak, która niezwykle przydaje się na sali sądowej, sprawia, że urlopy spędza wyłącznie intensywnie. Wyczynowa jazda na nartach w najbardziej kolorowych kombinezonach jakie świat widział, Wake i crossfit to jej ulubione sporty. A gdy już na dłuższą chwilę usiądzie w jednym miejscu, zaczytuje się w kryminałach, bo jak wspomniano uwielbia zagadki, to dlatego – jak sama mówi – została prawnikiem. Razem z mec. Joanną Lazer prowadzi szkolenia dedykowane dla personelu medycznego oraz BLOGI kancelarii.

Kontakt: tel. +48530291291; mail: m.hudziak@lazer-hudziak.pl
Zobacz jej profil na Linked In 

Joanna Lazer

Adwokat – wspólnik zarządzający kancelarii LAZER & HUDZIAK

Pełni funkcję Przewodniczącej Honorowej Sekcji Prawa Medycznego i Farmaceutycznego Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie oraz protokolanta przy Sądzie Dyscyplinarnym Izby Adwokackiej w Warszawie.

Główne dziedziny prawa, którymi się zajmuje to sprawy o błąd medyczny karne i cywilne, prawo weterynaryjne i sprawy o ochronę dóbr osobistych.

Od zawsze fascynowała ją medycyna, co skłoniło ją do rozwijania specjalizacji procesowej wokół prawa medycznego – konkretnie błędów medycznych i dóbr osobistych. Gdyby tego było mało, z wynikiem bardzo dobrym ukończyła Studia Podyplomowe „Prawo medyczne i bioetyka” na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Skrupulatna do bólu. Czasem mogłaby odpuścić, ale za bardzo wierzy w to, że zawsze można lepiej i więcej.

Co do edukacyjnej przeszłości… dawno, dawno temu ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, w między czasie ukończyła Diploma in an Introduction to English Law and the Law of the European Union, przygotowane przez Uniwersytet Cambridge, a zaraz po studiach jeszcze Prawo Spółek na Uniwersytecie Warszawskim. Wierząc, że zawsze lepiej dojść do porozumienia, niż kłócić się dla zasady, została członkiem Polskiego Centrum Mediacji. Myśli (nieustannie) o doktoracie, ale wciąż czasu brak.

Mówią, że jest ambitna na sali sądowej i na korcie. To prawda. Integruje środowisko zawodowe wokół sportów rakietowych, w myśl zasady, że poza prawem też istnieje życie. Nie potrafi wybrać pomiędzy badmintonem a tenisem, więc uprawia obie dyscypliny – z takim samym zacięciem.

Prowadzi szkolenia dla personelu medycznego o tym jak przygotować się do postępowań sądowych w sprawach błędów medycznych. Kiedyś szkoliła też z marketingu prawniczego, ale teraz robi go tylko dla swojej kancelarii. Nie narzeka :-). Pisze blogi BŁĄD PRZY PORODZIE i BŁĄD LEKARZA, No Beauty, i WETLEX, choć za pisaniem nie przepada. Za to lubi i woli mówić, a mówi dużo i szybko :-).

Kontakt: tel. +48604432333; mail: j.lazer@lazer-hudziak.pl

Zobacz jej profil na Linked In  

Prof. dr hab. Dorota Karkowska

Radca prawny, of counsel

Wybitny specjalista prawa ochrony zdrowia. Główne obszary prawa, którymi się zajmuje to prawo medyczne i  weterynaryjne, prawa pacjenta i status zawodów medycznych, a także prawo pracy, ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych. Jest zatrudniona w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Instytucie Pielęgniarstwa i Położnictwa. Pełni funkcję Dyrektora Centrum Wsparcia Organizacji Pacjentów przy Instytucie Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej. Jest członkiem Rady Fundacji Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej. Współpracuje jako ekspert i wykładowca  Fundacji Rodzić po Ludzku. Jest także członkiem Polskiego Towarzystwa Farmakoekonomicznego i Rady Narodowego Funduszu Zdrowia, jako przedstawiciel organizacji pacjentów.  Działa też jako członek Komisji Ekspertów ds. Zdrowia przy Rzeczniku Praw Obywatelskich. Jest założycielką i Prezesem Fundacji Ius Medicinae. Od 2015 do grudnia 2018 r. była doradcą Prezesa Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie. Od stycznia 2018 r. pełni funkcję Przewodniczącej Mazowieckiej Komisji Orzekającej o Zdarzeniach Medycznych. Od września 2018 r. jest doradcą Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych. Aktualnie kieruje Podyplomowym Studium Prawa Medycznego w Uczelni Łazarskiego w Warszawie.  Laureatka Nagrody Rzecznika Praw Pacjenta “Zasłużony dla Ochrony Praw Pacjenta” przyznanej dnia 06.11.2018 r. z okazji okazji 10 – lecia ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta.

Kontakt: d.karkowska@lazer-hudziak.pl

Lista wybranych publikacji  – zobacz TUTAJ

Wybrana działalność dodatkowa – zobacz TUTAJ

Wybrana aktywność w mediach – zobacz TUTAJ

Marzena Ćwikiel

radca prawny

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Tytuł zawodowy uzyskała po zdaniu egzaminu zawodowego przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w 2013r., tj. w okresie kiedy poziom trudności został niezwykle zawyżony. Dotychczasowe doświadczenie zdobyła współpracując z kilkoma śląskimi kancelariami, także w zakresie obsługi i relacji z podmiotami leczniczymi. Ponadto z uwagi na ilość prowadzonych spraw rodzinnych, w tym rozwodowych, w tej materii nie ma sobie równych. Posiada bardzo bogate doświadczenie procesowe, ale przyznaje, że sala sądowa jeszcze potrafi zaskoczyć, dlatego zwraca uwagę na przygotowanie się na każde możliwe scenariusze. Jest osobą, która lubi ludzi, a szczególnie lubi ich słuchać. Połączenie tych dwóch czynników pozwala jej wykazać się wobec klienta empatią, wszechstronnym zrozumieniem jego sprawy i jednocześnie umożliwia rzetelne wykonywanie zawodu. Komunikacja z klientem jest sprawą nadrzędną, a karierę zawodową traktuje głównie jako spotkanie z innym człowiekiem i jego problemem. Im trudniejsza sprawa, tym większa satysfakcja. Wyznaje zasadę, zarówno w pracy, jak i w życiu, że nie ma problemów, których nie da się rozwiązać, a spokój i skupienie pozwalają na znalezienie złotego środka w każdej trudnej sytuacji. Stara się realizować filozofię życiową Tu i Teraz, stąd niezwykle przykłada uwagę do otaczającej ją rzeczywistości i “obrazów” życia codziennego, a te najbardziej niebanalne fotografuje, tworząc oryginalne zdjęcia. Pasjonują ją także przedmioty z duszą, którym często nadaje nowe życia, wyszukując co oryginalniejsze na targach staroci. Poszukiwanie oryginału i niepowtarzalności przekłada się także na zainteresowanie sztuką, zwłaszcza trudną, np. twórczość Salvadora Dali, Alfonsa Mucha oraz filmografią i muzyką Davida Lyncha.

kontakt: m.cwikiel@lazer-hudziak.pl 

Michał Waś

Aplikant adwokacki

Odbywa szkolenie pod okiem patrona adwokat Joanny Lazer. Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Karierę prawniczą zaczął w roku 2004. Od roku 2008 współtworzy program radiowy dla radia MUZO FM (dawniej: Radio PiN). Dzięki temu doświadczeniu zyskał nieocenioną wiedzę dotyczącą działalności jednego z ponadregionalnych nadawców radiowych.

Specjalizuje się w sprawach błędów medycznych, prawie handlowym, prawie własności intelektualnej i prawie cywilnym, w szczególności związanym z ochroną dóbr osobistych. Ukończył m.in. szkolenie z zakresu skutecznych negocjacji i prawa autorskiego.

Sekretarz Sekcji Prawa Medycznego i Farmaceutycznego przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.

kontakt: kancelaria@lazer-hudziak.pl

Karol Dudziak

Adwokat

Adwokat Izby Adwokackiej w Bielsku-Białej. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Absolwent studiów podyplomowych z zakresu Prawa Karnego Materialnego i Procesowego na Wydziale Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Pomimo iż specjalizuje się w prowadzeniu spraw karnych, posiada również rozległą wiedzę i bogate doświadczenie w prowadzeniu spraw cywilnych i rodzinnych.

W swej działalności zawsze kieruje się zasadami etyki zawodowej
i szczególną dbałością o dobro klienta.

Pasjonat halowej piłki nożnej. Co roku organizuje cieszący się dużą popularnością ogólnopolski drużynowy Turniej dla adwokatów i pozostałych zawodów prawniczych.

Karolina Borusowska

Radca prawny

Wykonuje zawód od 2013 roku. Jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku.

Od początku kariery zawodowej jestem związana z szeroko rozumianą obsługą wierzytelności ze szczególnym nastawieniem na szybką i efektywną windykację. W zakresie moich zainteresowań w szczególności pozostaje prawo cywilne, gospodarcze, a także postępowanie upadłościowe, w tym problematyka związana z  upadłością konsumencką.

W swojej pracy kładę szczególny nacisk na otwartą współpracę z Klientem oraz znalezienie rozwiązania, które będzie dla niego najkorzystniejsze.

Stosując prawo w praktyce, od wielu lat stale rozwijam swoją wiedzę, uczestniczę w wielu szkoleniach i śledzę na bieżąco dynamicznie zmieniające się przepisy prawa. Mam bogate doświadczenia procesowe.

Prywatnie uwielbiam spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi, eksperymentować w kuchni z nowymi przepisami kulinarnymi, a wieczorami zatopić się w fascynującej lekturze.

Mateusz Małczęć

Adwokat

Studia prawnicze ukończył na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Jest członkiem Izby Adwokackiej w Katowicach.

Zajmuje się głównie sprawami karnymi. W szczególności związanymi z obrotem środkami odurzającymi oraz przestępczością gospodarczą. Ma również doświadczenie w prowadzeniu spraw karnoskarbowych i wykroczeniowych.

Nie ma dla niego spraw zbyt trudnych lub beznadziejnych. Zawsze dąży do najbardziej korzystnego rozwiązania sprawy dla swojego klienta, a reprezentuje ich w całej Polsce.

Justyna Englot

prawnik

Absolwentka prawa Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz Podyplomowego Studium Prawa Medycznego i Bioetyki na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Od początku kariery związana z kancelarią Lazer & Hudziak Adwokaci i Radcowie Prawni S.K.A. Zajmuje się szeroko rozumianym prawem cywilnym, tym co związane z obsługą przedsiębiorców m.in. branży budowlanej i eventowej, a także prawem medycznym, rodzinnym i spadkowym.

Sylwester Mglej

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Specjalizuje się w obsłudze prawnej procesu inwestycyjnego, zarówno w  zakresie występowania przed organami architektoniczno-budowlanymi oraz nadzoru budowlanego w imieniu inwestora, jak i bieżącym wsparciu zespołów projektowych. Szczególnym polem działania jest rozwiązywanie problemów prawnych wynikłych w toku realizowania inwestycji lub tzw. samowól budowlanych.

Doświadczenie zawodowe w powyższej dziedzinie uzyskał w toku czteroletniej pracy dla małopolskich organów nadzoru budowlanego, a następnie współpracy z prywatnymi inwestorami, projektantami i biurami projektowymi przy realizacji szeregu przedsięwzięć z zakresu budownictwa przemysłowego, użyteczności publicznej i wielorodzinnego.

Ponadto zawodowo zajmuje się zarządzaniem nieruchomościami jako  licencjonowany zarządca nieruchomości – licencja PFRN nr 27996.

W kręgu zainteresowań zawodowych znajduje się Prawo budowlane wraz z
powiązanymi z nimi ustawami oraz postępowanie administracyjne.

Skontaktuj się z nami