Zespół Kancelarii
Lazer & Hudziak

Joanna Lazer

Joanna Lazer

Wspólnik zarządzający
Adwokat

Joanna Lazer Adwokat – wspólnik zarządzający kancelarii LAZER & HUDZIAK

Pełni funkcję Przewodniczącej Honorowej Sekcji Prawa Medycznego i Farmaceutycznego Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie oraz Sędziego Wyższego Sądu Dyscyplinarnego Adwokatury. W ubiegłej kadencji, przez cały okres jej trwania, pełniła funkcję protokolanta Sądu Dyscyplinarnego Izby Adwokackiej w Warszawie.

Główne dziedziny prawa, którymi się zajmuje to sprawy o błąd medyczny karne i cywilne, prawo weterynaryjne i sprawy o ochronę dóbr osobistych.

Od zawsze fascynowała ją medycyna, co skłoniło ją do rozwijania specjalizacji procesowej wokół prawa medycznego – konkretnie błędów medycznych i dóbr osobistych. Gdyby tego było mało, z wynikiem bardzo dobrym ukończyła Studia Podyplomowe „Prawo medyczne i bioetyka” na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Skrupulatna do bólu. Czasem mogłaby odpuścić, ale za bardzo wierzy w to, że zawsze można lepiej i więcej.

Co do edukacyjnej przeszłości… dawno, dawno temu ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, w między czasie ukończyła Diploma in an Introduction to English Law and the Law of the European Union, przygotowane przez Uniwersytet Cambridge, a zaraz po studiach jeszcze Prawo Spółek na Uniwersytecie Warszawskim. Wierząc, że zawsze lepiej dojść do porozumienia, niż kłócić się dla zasady, została członkiem Polskiego Centrum Mediacji. Myśli (nieustannie) o doktoracie, ale wciąż czasu brak.

Mówią, że jest ambitna na sali sądowej i na korcie. To prawda. Integruje środowisko zawodowe wokół sportów rakietowych, w myśl zasady, że poza prawem też istnieje życie. Nie potrafi wybrać pomiędzy badmintonem a tenisem, więc uprawia obie dyscypliny – z takim samym zacięciem.

Prowadzi szkolenia dla personelu medycznego o tym jak przygotować się do postępowań sądowych w sprawach błędów medycznych. Kiedyś szkoliła też z marketingu prawniczego, ale teraz robi go tylko dla swojej kancelarii. Nie narzeka :-). Pisze blogi BŁĄD PRZY PORODZIE BŁĄD LEKARZANo Beauty, i WETLEX, choć za pisaniem nie przepada. Za to lubi i woli mówić, a mówi dużo i szybko :-).

  Porozmawiaj z prawnikiem lazer hudziak kontakt

  Wypełnij i wyślij, to zajmuje tylko 15 sekundy!
  Małgorzata Hudziak

  Małgorzata Hudziak

  Wspólnik zarządzający
  Radca prawny

  Małgorzata Hudziak Radca Prawny – wspólnik kancelarii LAZER & HUDZIAK

  Główne dziedziny prawa, którymi się zajmuje to prawo gospodarcze, weterynaryjne i medyczne. Ma duże doświadczenie w obsłudze przedsiębiorców, które wzbogaciła kończąc Akademię Prawa Spółek w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

  Zanim zaczęła pracować na swój rachunek, pracowała w kilku renomowanych kancelariach. Różnorodność zagadnień prawnych z jakimi miała do czynienia nauczyła ją szybkiej i kompleksowej analizy problemów klientów. Posiada również doświadczenie w prowadzeniu spraw z zakresu prawa budowlanego, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, a także rodzinnych.

  Jej Alma Mater to Uniwersytet Śląski w Katowicach. Zaraz po studiach dostała się na znaną ze swej surowości aplikację radcowską. Jest też absolwentką studiów podyplomowych „Prawo medyczne i bioetyka” na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, które ukończyła z wynikiem bardzo dobrym.

  Niespokojna natura i czujność mec. Hudziak, która niezwykle przydaje się na sali sądowej, sprawia, że urlopy spędza wyłącznie intensywnie. Wyczynowa jazda na nartach w najbardziej kolorowych kombinezonach jakie świat widział, Wake i crossfit to jej ulubione sporty. A gdy już na dłuższą chwilę usiądzie w jednym miejscu, zaczytuje się w kryminałach, bo jak wspomniano uwielbia zagadki, to dlatego – jak sama mówi – została prawnikiem. Razem z adwokat Joanną Lazer prowadzi szkolenia dedykowane dla personelu medycznego oraz BLOGI kancelarii.

  Grzegorz Kalwa Adwokat w kancelarii LAZER & HUDZIAK

  Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Doświadczenie zawodowe zdobywał w renomowanych kancelariach w Warszawie.

  Specjalizuje się w sprawach związanych z dochodzeniem roszczeń z umów kredytowych we franku szwajcarskim, prawie karnym, karno-skarbowym oraz prawie procesowym.

  W kręgu zainteresowań zawodowych znajdują się również sprawy dotyczące błędów medycznych oraz prawo cywilne. Prywatnie miłośnik mieszanych sztuk walki, które trenuje od kilku lat, pasjonat astronomii.

  Karol Dudziak Adwokat w kancelarii LAZER & HUDZIAK

  Adwokat Izby Adwokackiej w Bielsku-Białej. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego. Absolwent studiów podyplomowych z zakresu Prawa Karnego Materialnego i Procesowego na Wydziale Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

  Pomimo iż specjalizuje się w prowadzeniu spraw karnych, posiada również rozległą wiedzę i bogate doświadczenie w prowadzeniu spraw cywilnych i rodzinnych. W swej działalności zawsze kieruje się zasadami etyki zawodowej i szczególną dbałością o dobro klienta.

  Pasjonat halowej piłki nożnej. Co roku organizuje cieszący się dużą popularnością ogólnopolski drużynowy Turniej dla adwokatów i pozostałych zawodów prawniczych.

  Dagmara Bal Radca Prawny w kancelarii LAZER & HUDZIAK

  Członek  Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku pod nr GD/GD 2289.

  Jest Absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego oraz studiów podyplomowych na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Gdańskiego „Podyplomowe Studium Integracja Europejska: Pozyskiwanie i wdrażanie funduszy strukturalnych w perspektywie 2007-2013″. Posiada Certyfikat Szkoły Amerykańskiego Prawa wydany przez Chicago – Kent College of Law we współpracy z Uniwersytetem Gdańskim.

  Współpracowała z Wyższą Szkołą Bankową w Gdańsku i w Gdyni wykładając prawo finansowe. Zainteresowania zawodowe koncentruje wokół dziedziny prawa pracy, prawa cywilnego, postępowania cywilnego, prawa bankowego, prawa nowych technologii, prawa własności intelektualnej oraz prawa kontraktów handlowych. Posiada doświadczenie w przygotowywaniu i negocjowaniu kontraktów IT, w szczególności umów wdrożeniowych, umów serwisowych, jak i kontraktów outsourcingowych. Zajmuje się również zagadnieniami związanymi z ochroną danych osobowych. Doświadczenie zawodowe zdobywała podczas pracy zawodowej w kancelarii prawnej Hunt, Hassler & Lorenz LLP w USA, spółkach prawa handlowego, a także występując przed sądami i organami administracji publicznej. Biegle włada językiem angielskim.

  Mateusz Małczęć Adwokat w kancelarii LAZER & HUDZIAK

  Studia prawnicze ukończył na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Jest członkiem Izby Adwokackiej w Katowicach.

  Zajmuje się głównie sprawami karnymi. W szczególności związanymi z obrotem środkami odurzającymi oraz przestępczością gospodarczą. Ma również doświadczenie w prowadzeniu spraw karnoskarbowych i wykroczeniowych.

  Nie ma dla niego spraw zbyt trudnych lub beznadziejnych. Zawsze dąży do najbardziej korzystnego rozwiązania sprawy dla swojego klienta, a reprezentuje ich w całej Polsce.

  Karolina Borusowska Radca Prawny w kancelarii LAZER & HUDZIAK

  Wykonuje zawód od 2013 roku. Jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku.

  Od początku kariery zawodowej jestem związana z szeroko rozumianą obsługą wierzytelności ze szczególnym nastawieniem na szybką i efektywną windykację. W zakresie moich zainteresowań w szczególności pozostaje prawo cywilne, gospodarcze, a także postępowanie upadłościowe, w tym problematyka związana z  upadłością konsumencką.  W swojej pracy kładę szczególny nacisk na otwartą współpracę z Klientem oraz znalezienie rozwiązania, które będzie dla niego najkorzystniejsze. Stosując prawo w praktyce, od wielu lat stale rozwijam swoją wiedzę, uczestniczę w wielu szkoleniach i śledzę na bieżąco dynamicznie zmieniające się przepisy prawa. Mam bogate doświadczenia procesowe.

  Prywatnie uwielbiam spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi, eksperymentować w kuchni z nowymi przepisami kulinarnymi, a wieczorami zatopić się w fascynującej lekturze.

  Anna Skibińska – Trzoska Adwokat w kancelarii LAZER & HUDZIAK

  Ukończyła Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. Odbywała aplikację sądową przy Sądzie Okręgowym w Elblągu, a następnie praktykowała przy Pomorskiej Izby Adwokackiej. Absolwentka studiów podyplomowych Prawo Karno-Gospodarcze na Uniwersytecie Wrocławskim na Wydziale Prawa, Administracja i Ekonomii oraz studiów podyplomowych Prawo Pracy na Uniwersytecie Gdańskim. Biegła znajomość języka angielskiego.

  Specjalizuje się w prawie karnym, prawie karno – gospodarczym, prawie gospodarczym, prawie rodzinnym oraz prawie administracyjnym.

  Judyta Zdun Aplikantka Adwokacka, prawnik w kancelarii LAZER & HUDZIAK

  Absolwentka Wydziału Prawa Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji oraz magister finansów i rachunkowości.

  Od 2015 r. zajmuje się sprawami odszkodowawczymi , a w szczególności sprawami błędów medycznych i błędów okołoporodowych. Wcześniej zdobywała doświadczenie w sektorze bankowym oraz ubezpieczeniowym. 

  W kręgu zainteresowań zawodowych znajduje się prawo medyczne, prawo gospodarcze, prawo pracy, prawo upadłościowe i restrukturyzacyjne oraz prawo ubezpieczeń społecznych. 

  Anna Koza Aplikantka Adwokacka, Prawnik w kancelarii LAZER & HUDZIAK

  Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Od stycznia 2020 r. aplikantka adwokacka.

  Zainteresowania zawodowe koncentruje wokół prawa medycznego oraz szeroko pojętego prawa cywilnego.

  Swoje doświadczenia przekłada na realizacje zasad realnej znajomości prawa w reprezentacji klientów w skomplikowanych sporach sądowych.

  Maciej Szuba Aplikant Adwokacki, Prawnik w kancelarii LAZER & HUDZIAK

  Absolwent Wydziału Prawa Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji z dodatkowo ukończonymi studiami I stopnia na specjalizacji finanse i rachunkowość.

  Od 2015 r. zajmuje się szeroko rozumianymi sprawami cywilnymi, w tym szczególnie z zakresu odszkodowań, błędów medycznych, prawa bankowego oraz prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego w szczególności specializuje się w sprawach upadłości konsumenckiej i restrukturyzacji firm . Wcześniejsze doświadczenia zawodowe obejmują dziedziny finansów oraz ubezpieczeń.  

  Prywatnie dumny tata dwójki urwisów, opiekun dwóch psów, świnki morskiej, chomika i złotej rybki. Zapalony czytelnik, z naciskiem na literaturę faktu oraz science-fiction. W wolnym czasie gra w gry fabularne, uprawia średniowieczne sztuki walki i nurkuje.

  Dorota Szmurło Aplikant Radcowski, Prawnik w kancelarii LAZER & HUDZIAK

  Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, magister Zdrowia Publicznego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, aplikantka radcowska od stycznia 2020 roku. Od 10 lat związana z sektorem ochrony zdrowia.

  Doświadczenie zdobywała w placówkach medycznych na terenie całej Polski poprzez aktywne doradztwo prawne, szkolenia personelu medycznego oraz audyty dokumentacji medycznej. Od 2018 roku zajmuje się kwestiami ochrony danych osobowych w podmiotach leczniczych m.in. poprzez pełnienie funkcji inspektora ochrony danych osobowych. Interesuje się prawem karnym oraz zagadnieniami mediacji w relacjach pacjent-lekarz.solwent Wydziału Prawa Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji z dodatkowo ukończonymi studiami I stopnia na specjalizacji finanse i rachunkowość.

  Justyna Englot Prawnik w kancelarii LAZER & HUDZIAK

  Absolwentka prawa Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz Podyplomowego Studium Prawa Medycznego i Bioetyki na Uniwersytecie Jagiellońskim.

  Od początku kariery związana z kancelarią Lazer & Hudziak Adwokaci i Radcowie Prawni S.K.A. Zajmuje się szeroko rozumianym prawem cywilnym, tym co związane z obsługą przedsiębiorców m.in. branży budowlanej i eventowej, a także prawem medycznym, rodzinnym i spadkowym.

  Sylwester Mglej Prawnik w kancelarii LAZER & HUDZIAK

  Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego.
  Specjalizuje się w obsłudze prawnej procesu inwestycyjnego, zarówno w  zakresie występowania przed organami architektoniczno-budowlanymi oraz nadzoru budowlanego w imieniu inwestora, jak i bieżącym wsparciu zespołów projektowych. Szczególnym polem działania jest rozwiązywanie problemów prawnych wynikłych w toku realizowania inwestycji lub tzw. samowól budowlanych.

  Doświadczenie zawodowe w powyższej dziedzinie uzyskał w toku czteroletniej pracy dla małopolskich organów nadzoru budowlanego, a następnie współpracy z prywatnymi inwestorami, projektantami i biurami projektowymi przy realizacji szeregu przedsięwzięć z zakresu budownictwa przemysłowego, użyteczności publicznej i wielorodzinnego.

  Ponadto zawodowo zajmuje się zarządzaniem nieruchomościami jako  licencjonowany zarządca nieruchomości – licencja PFRN nr 27996.

  W kręgu zainteresowań zawodowych znajduje się Prawo budowlane wraz z powiązanymi z nimi ustawami oraz postępowanie administracyjne.

  Aleksandra Krupińska Office Menager LAZER & HUDZIAK

  Ukończyła z wyróżnieniem administrację o specjalności publicznej na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Pracę dyplomową poświęciła prawu budowlanemu i występującemu w nim milczeniu organu administracji publicznej. Można spostrzec, że zagadnienie to w pewien sposób odzwierciedla jej osobowość – jest powściągliwa w słowach, a za to bardziej nastawiona na działanie. Wyznaje zasadę, że milczenie może oznaczać więcej niż tysiąc słów, a niekiedy nawet zgodę, tyle że wyrażoną w nietypowy milczący sposób.

  Niedługo po jej wnikliwej rozprawie na temat milczenia organu administracji publicznej, instytucja ta, znana dotychczas z niewielu ustaw, na dobre zagościła w Kodeksie Postępowania Administracyjnego. Przypadek, czy może nadzwyczajna umiejętność przewidywania nowych konstrukcji prawnych? To jeszcze nie koniec! Jej różnorodne zainteresowania sprawiły, że studia magisterskie ukończone również z wyróżnieniem sfinalizowała pracą dyplomową poświęconą tym razem prawom pacjenta, a więc tematyce bardzo bliskiej Kancelarii Lazer & Hudziak.

  Zagłębiając się w jeden z aspektów prawa medycznego, jak na prawdziwą administratywistkę przystało, dokonała przeglądu całej administracji publicznej zaangażowanej w ochronę praw pacjenta. A co najważniejsze pokusiła się o ocenę prawidłowości regulacji prawnych występujących w tym zakresie.

  Skrupulatność i dokładność to jej drugie imię. Kreatywne myślenie zawsze pozwala jej znaleźć najlepsze rozwiązanie, dzięki czemu zapewnia każdemu pracownikowi optymalny komfort działania. Wciąż pozostaje otwarta na nowe wyzwania, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.

  Współpraca z Kancelarią Lazer & Hudziak pozwala jej na dalsze rozwijanie zainteresowań w obszarze ochrony praw pacjenta. Z dużym zaangażowaniem pomaga w ich dochodzeniu poprzez zapewnienie wsparcia organizacyjnego, stanowiącego podłoże do działania całego zespołu Kancelarii Lazer & Hudziak.

  Wiktoria Kałużny Asystent prawny LAZER & HUDZIAK

  Studentka  (II roku) na Wydziale Prawa Uniwersytetu SWPS w Warszawie.  Wyznając zasadę, że najlepszą metodą na przyswojenie teorii jest praktyka. w Kancelarii zajmuje się wspomaganiem prawników w bieżących czynnościach. 

  Praca w Kancelarii wzbudziła w niej szerokie zainteresowanie prawem medycznym i weterynaryjnym.

  Rekrutacja

  Przyjaciele kancelarii

  przyjaciele