Rozumiemy, że rozmowa z prawnikiem może budzić pewne obawy, pamiętaj, że jesteśmy tacy sami i jesteśmy po to by Ci pomóc! Lubimy rozmawiać, bo rozmowy nie można zastąpić żadną inną formą komunikacji, najlepsze co możesz zrobić to wybrać nasz nr 536 007 001 i porozmawiać o sprawie. Jeżeli potrzebujesz jednak więcej czasu i zastanawiasz się co dalej i czy warto, zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami i odpowiedziami na nie.
Pracujmy razem!
Częste pytania klientów i odpowiedzi:
W jakich sytuacjach potrzebuję prawnika?
W każdej sprawie, która wiąże się z konsekwencjami prawnymi.
To jest zarazem „zła” i dobra wiadomość.
„Zła”, bo wiadomo, że wynajęcie prawnika wiąże się z pewnymi kosztami, choć wbrew pozorom nie są one szczególnie wysokie, bo reguluje je prawo. Poza tym, często zdarza się, że kosztami można obciążyć pozwanego. Więcej o tym w pytaniu „A co, jeśli nie mam pieniędzy na prawnika?”
Dobra, bo na szczęście w walce o sprawiedliwość i zadośćuczynienie nikt nie jest pozostawiony sam sobie. Człowiek, który nie ma na co dzień do czynienia w prawem, nie ma praktycznie żadnych szans w starciu z prawnikami strony przeciwnej, którzy wykorzystają każdy kruczek prawny, byle zapłacić jak najmniej, lub wcale.
Kancelaria Lazer & Hudziak pomaga szczególnie w sprawach o: błąd medyczny, błąd lekarza, błąd przy porodzie, odszkodowanie za błąd medyczny, zadośćuczynienie za błąd medyczny. Zajmujemy się także innymi sprawami, takimi, jak: odszkodowania, śmierć dziecka, rozwód, sprawa o kontakty z dzieckiem, podział majątku, podział spadku, testament, prawo rodzinne, prawo pracy, upadłość konsumencka, założenie spółki z o.o., umowa spółki i wszelkie inne umowy.
Co konkretnie może zrobić prawnik?
Przyjęcie prowadzenia danej sprawy przez prawnika, oznacza, że:
- Może pójść na rozprawę i pilnować interesów klienta, ponieważ zna jego wszystkie prawa i obowiązki oraz ma duże obycie w sądzie. Klient unika ogromnego stresu i ewentualnych wpadek, które mogą działać na jego niekorzyść.
- Pilnować, żeby nie zostały pominięte żadne procedury, szczególnie te działające na niekorzyść klienta.
- Przesłuchuje świadków i dzięki doświadczeniu prawnika nic istotnego nie zostanie pominięte.
- Pisze pisma, pozwy, wnioski, składa wnioski dowodowe, zgodnie z procedurami i wymogami formalnymi
- Pisze i sprawdza umowy i inne pisma klienta, które sam już napisał i złożył.
- Dobrze doradzi, co zrobić w konkretnej sytuacji, jaką drogę wybrać, z pełną świadomością wszystkich konsekwencji. W każdej sytuacji to klient podejmuje ostateczną decyzję, prawnik tylko przedstawia możliwości i ewentualne skutki.
Jakie mam szanse na wygranie sprawy?
Powiedzmy sobie to szczerze – nikt nie jest w stanie w 100% zagwarantować wygrania sprawy, bo na to składa się wiele czynników, często takich, które wychodzą na jaw dopiero w trakcie procesu.
Nigdy jednak nie działamy „w ciemno”. Zawsze dokładnie analizujemy każdą sprawę i na tej podstawie oceniamy nasze szanse na wygraną. Jeśli podejmujemy się reprezentowania klienta, to w naszej ocenie musimy wygrać i tak się najczęściej dzieje.
Aby zwiększyć szanse na wygraną, zalecamy jak najszybszy kontakt z naszą kancelarią, bo w sprawach o odszkodowanie medyczne liczy się każdy dzień. Chodzi o to, by natychmiast zabezpieczyć wszystkie dowody i jeśli pacjent nie żyje, przeprowadzić jak najszybciej sekcję zwłok.
A co, jeśli nie mam pieniędzy na prawnika?
W sytuacji, gdy poszkodowanego nie stać na wyłożenie całej kwoty za prowadzenie sprawy o błąd medyczny, przewidujemy inne rozwiązanie. W zależności od sytuacji, pobieramy małą, wstępną opłatę, a resztę kwoty stanowi procent od ostatecznej sumy zadośćuczynienia. W ten sposób każdego stać na to, by walczyć o sprawiedliwość oraz pieniądze na leczenie i rehabilitację.
Skąd mam wiedzieć, czy przysługuje mi odszkodowanie?
Pacjenci placówek medycznych bardzo często nie znają pełnego zakresu roszczeń, jaki im przysługuje. Dlatego zawsze zachęcamy do jak najszybszego kontaktu z naszą kancelarią prawną – dokładnie wyjaśnimy, co możemy uzyskać w danej sprawie.
Jak długo trwa proces o odszkodowanie?
Niestety, polskie sądy nie działają najszybciej, dlatego trzeba się liczyć przynajmniej z 2-3 latami w sądzie pierwszej instancji.
Zdarza się, że po naszej interwencji szybciej dochodzi do ugody. To jednak raczej wyjątek niż reguła, ale zawsze warto spróbować. Na szczęście czas trwania procesu zwykle działa na korzyść naszego klienta, bo najczęściej sądy zasądzają odsetki od dochodzonej sumy, więc kwota rośnie z czasem.
W trakcie naszej rozmowy postaramy się oszacować czas trwania procesu, na który składa się wiele czynników.
Jak przygotować się do spotkania w kancelarii w sprawie o błąd medyczny?
Najlepiej: zgłosić się do nas z uporządkowaną i kompletną dokumentacją medyczną, dotyczącą leczenia oraz dokładnym, chronologicznym opisem sytuacji, która Państwa zdaniem doprowadziła do błędu medycznego. To pozwoli nam na lepsze przygotowanie się do rozmowy z Państwem.
Nasze blogi
Masz chwilę? Poczytaj.
Przyjaciele kancelarii