fbpx

Mec. Joanna Lazer wzięła udział w rozprawie dotyczącej tragicznego pożaru koszalińskiego escaperoomu

Dnia 15 marca 2022 r. mec. Joanna Lazer wzięła udział w rozprawie dotyczącej tragicznego pożaru koszalińskiego escaperoomu. Kancelaria Lazer & Hudziak reprezentuje rodziców tragicznie zmarłych dziewczynek. 
“Lekarz pogotowia ratunkowego nie przystąpił do reanimacji żadnej z pięciu dziewcząt, ofiar pożaru escape roomu w Koszalinie. Dlaczego? (…) Mecenas Joanna Lazer – pełnomocnik rodziców, zapytała wprost: – Czy zatrzymanie oddechu i krążenia jest odwracalne? Czy odstępując od czynności resuscytacji krążeniowo oddechowej, choć miał pan potrzebny sprzęt i leki, nie postąpił pan pochopnie?- Zatrzymanie oddechu i krążenia w określonych warunkach jest odwracalne. Decyzję podjąłem w oparciu o badanie i stwierdzony brak oznak życiowych – powiedział lekarz.” Przypomnijmy, wątek dotyczący przebiegu samej akcji ratunkowej – ocenę działań służb medycznych i straży pożarnej – prokuratura wyłączyła do odrębnego postępowania. Śledztwo wciąż trwa.”

Artykuł pt.: ” Po tragedii w escape roomie w Koszalinie. Lekarz tłumaczył, dlaczego nie reanimował wyniesionych z pożaru dziewcząt” relacjonujący przebieg rozprawy został opublikowany na stronie internetowej Głosu Koszalińskiego pod adresem: https://gk24.pl/po-tragedii-w-escape-roomie-w-koszalinie-lekarz-tlumaczyl-dlaczego-nie-reanimowal-wyniesionych-z-pozaru-dziewczat/ar/c1-16100855?fbclid=IwAR19LMladR3hlsAHR3edMYGGsQ63AL8qveD2CJLPcQoTfcPPTG7ugGF6AnI
fot. Joanna Krężelewska