fbpx

Rodzice Elizy walczą też o
zadośćuczynienie od szpitala w Parczewie

Rodzice Elizy walczą też o zadośćuczynienie od szpitala w Parczewie z Kancelarią Lazer & Hudziak

Eliza miała być zdrowym dzieckiem. – Jednak dramat, jaki rozegrał się na sali porodowej szpitala w Parczewie sprawił, że jest dzieckiem niepełnosprawnym, a jej przyszłość stoi pod znakiem zapytania – mówi Natalia Wójcik, mama dziewczynki.

Sprawę jako pierwsi ujawnili reporterzy programu „Uwaga!” TVN. – Przez błędy i zaniedbania personelu medycznego Eliza przez całe życie będzie potrzebowała opieki. Jej stan ciągle się pogarsza, badania pokazują, że degeneracja mózgu postępuje – opowiada młoda mama. Dziewczynka urodziła się w maju i już wiadomo, że cierpi na szereg chorób, m.in. ma padaczkę, encefalopatię niedotlenieniowo–niedokrwienną, wodogłowie, niedosłuch, problemy ze wzrokiem. – Mózg Elizki pracuje jedynie w 30 procentach, ma też duże problemy z napięciem mięśniowym– zaznacza pani Natalia.  

(…)

W tej sprawie, poza postępowaniem karnym, toczy się również postępowanie cywilne.

– Będziemy domagać się dla dziewczynki renty, zadośćuczynienia, odszkodowania za błąd lekarski. Koszty leczenia i rehabilitacji tak bardzo poszkodowanych dzieci są ogromne i mogą sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie. Jest też szansa na wywalczenie renty dla dziecka na czas trwania procesu – mówi adwokat Joanna Lazer z kancelarii Lazer & Hudziak, która wraz ze swoją wspólniczką prowadzi sprawę.

– Rodzice Elizy mają też swoje roszczenie do sądu o zadośćuczynienie za naruszenie dóbr osobistych, za zerwane więzi z dzieckiem. Gdy dziecko ma uszkodzony mózg i to w tak dużym zakresie, to nie będzie możliwe stworzenie z nim takiej więzi, którą rodzice mogliby stworzyć ze zdrowym dzieckiem – tłumaczy mecenas Małgorzata Hudziak z tej samej kancelarii. Jej zdaniem, podczas porodu zostały też naruszone prawa pacjenta. – Z tego tytułu również można dochodzić zadośćuczynienia. Kluczowe dla tego typu spraw są opinie biegłych, na które niestety w dzisiejszych realiach czeka się nawet rok – dodaje mecenas Hudziak.

Czytaj więcej na: https://www.dziennikwschodni.pl/parczew/rodzice-malej-elizy-zbieraja-na-jej-leczenie-adwokaci-domagaja-sie-zadoscuczynienia,n,1000271326.html

    Porozmawiajmy lazer hudziak kontakt

    Wyślij formularz - oddzwonimy