fbpx

Zakażenia szpitalne
bakterią Klebsiella Pneumoniae

Zakażenia szpitalne – mec. Joanna Lazer o zakażeniu bakterią Klebsiella Pneumoniae

 
Mec. Joanna Lazer udzieliła komentarza do reportażu o zakażeniach szpitalnych do jakich doszło w Warszawie. Sprawą zajęła się Pani Redaktor  Violetta Długosz Leończuk z TVP3 Warszawa.
” – Aktualnie zgłosiło się kilkudziesięciu pacjentów i ich rodzin zakażonych bakterią. Analizujemy dokumentacje medyczną i przygotowujemy wezwania do zapłaty – tłumaczyła adwokat Joanna Lazer.
 
Do serii zakażeń bakterią Klebsiella pneumoniae na oddziałach szpitala MSWiA doszło wiosną 2016 roku. Oficjalnie mówi się, że trzech pacjentów zmarło, a 14 zostało zakażonych, ale wszystko wskazuje na to, że jest ich więcej. – Codziennie zgłaszają się nowe osoby, ponieważ doniesienia medialne sprawiły, że pacjenci i ich rodziny uświadamiają siebie, że powikłania, które mają mogą być skutkiem zakażenia bakteria – dodała Joanna Lazer.”
Fragment nagrania można obejrzeć pod następujacym linkiem:
 
https://warszawa.tvp.pl/43022714/superbakteria-w-szpitalu-mswia-pacjenci-chca-odszkodowania-prokuratura-wszczyna-sledztwo?fbclid=IwAR1A-YRTzUJ3vjps6U25kCZYnjYkbtPRubj7CScBh4K2C22M7M2gtY_jaOE