Błedy w chirurgii plastycznej

błędy w chirurgii plastycznejRynek medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej rośnie w błyskawicznym tempie. Coraz więcej osób poddaje się tego typu zabiegom. Niestety rośnie również liczba przypadków błędów i zdarzeń medycznych związanych. Nieudana operacja plastyczna? Dowiedz się jak w takiej sytuacji walczyć o swoje prawa i odszkodowanie. 

Błędy medyczne – błąd w chirurgii plastycznej

Błędy w chirurgii plastycznej oraz w medycynie estetycznej również zaliczamy do kategorii błędów medycznych lub błędów w sztuce lekarskiej. Mogą one się pojawić na różnych etapach leczenia.  Zawsze warto zwracać uwagę na zachowanie, umiejętności i doświadczenie specjalisty. Czasem przyczyną wystąpienia powikłań jest nieodpowiednio przeprowadzony wywiad przed zabiegiem. W takich przypadkach konieczne jest uzyskanie jak największej ilości nawet pozornie błahych informacji od pacjenta. Innym razem problem pojawia się już w trakcie wykonywania operacji bądź też zabiegu, może to być klasyczny błąd w sztuce lekarskiej lub na przykład wypadek związany ze złym przygotowaniem sali zabiegowej. Niestety powikłania pooperacyjne mogą występować też nawet po kilku miesiącach lub nawet latach od zabiegu. Dlatego na każdym z etapów leczenia warto dokładnie przyglądać się swojemu ciału i nie bać się zadawać nawet najprostszych pytań.

Najpopularniejsze błędy w chirurgii plastycznej i medycynie estetycznej

  • nieudana operacja plastyczna biustu – zgodnie z najnowszymi statystykami, w celu powiększenia piersi pod nóż chirurgów plastycznych co roku trafia ponad siedem tysięcy polek. Niestety wiele z tych zabiegów jest nieudanych. Najczęstszymi błędami w tym przypadku są źle dobrane rozmiary miseczek oraz kształty implantów. W konsekwencji czego mogą pojawić się takie problemy jak: asymetria piersi, przewlekły ból, deformacja, a w skrajnych przypadkach odrzucenie wszczepu.
  • nieudana operacja plastyczna nosa – drugim najpopularniejszym zabiegiem chirurgii estetycznej jest korekta nosa. Decydują się na nią zarówno kobiety i mężczyźni. Niestety w tym przypadku bardzo trudne do przewidzenia są efekty operacji. Ofiary błędów medycznych w tego typu przypadkach najczęściej uskarżają się na: zaburzenie funkcji drożności nosa, utrudnione oddychanie, nadmierne wycięcie chrząstek  oraz zaburzenia węchu.
  • nieudana operacja plastyczna powieki (blepharoplastyka) –  jest to kolejny popularny zabieg, który może skończyć się bardzo poważnymi powikłaniami. Między innymi niedomykalności powiek lub powstawaniem bolesnych i brzydkich blizn.
  • nieudana operacja plastyczna ust – to typowy zabieg medycyny estetycznej, który w ostatnich latach zyskał ogromną popularność. Niestety na co dzień możemy oglądać ofiary niedouczonych “specjalistów”. Wstrzyknięcie zbyt dużej ilości kwasy hialuronowego może zakończyć się jego “rozpłynięciem”,a  w przypadku źle przeprowadzonego zabiegu istnieje ryzyko zarażenia się gronkowcem.

Co zrobić gdy lekarz popełnił błąd w trakcie operacji plastycznej?

W przypadku gdy padliśmy ofiarą błędu w trakcie zabiegu lub operacji  plastycznej, bardzo ważne jest zebranie całkowitej dokumentacji medycznej związanej z tym procesem oraz powierzenie sprawy nieudanej operacji prawnikowi, który specjalizuje się w tego typu sprawach. Musimy udowodnić, że nasze zdrowie uległo pogorszeniu w stosunku do jego stanu sprzed operacji. Najważniejsze jest pokazanie jak największej ilości zdjęć oraz dokumentów świadczących o naszej krzywdzie.

Nieudana operacja plastyczna odszkodowanie, czyli jak walczyć o swoje prawa?

Otóż przede wszystkim możemy walczyć o odszkodowanie i zadośćuczynienie za doznane krzywdy. Często konieczne jest pozwanie lekarza odpowiedzialnego za błąd lub nawet całej placówki medycznej. Nie ukrywamy, że są to bardzo skomplikowane sprawy, które najczęściej wymagają specjalistycznych konsultacji. Dlatego jeszcze przed złożeniem pozwu warto poradzić się prawnika specjalizującego się w medycynie estetycznej i kosmetologii. Dzięki temu unikniesz pułapek, związanych z pochopnym działaniem oraz unikniesz niepotrzebnego ryzyka finansowego lub z góry przegranej sprawy. 

Każda sprawa jest inna, a my mamy dużo cierpliwości i doświadczenia, więc na początek zapraszamy do kontaktu. 

Jeżeli jesteś ofiarą nieudanej operacji plastycznej, potrzebujesz  adwokata ds. błędów medycznych w medycynie estetycznej i kosmetologii, czyli nas.

Zadzwoń, najpierw porozmawiajmy – wszystko wyjaśnimy

Dzwoń pod numer 604 432 333 lub 530 291 291. Jeśli nikt nie odbiera, to znaczy, że jesteśmy na sali sądowej, walcząc o sprawiedliwość, wtedy pozostaje numer 536 007 001.

Można też do nas napisać na adres kancelaria@lazer-hudziak.pl