fbpx

Odszkodowanie od szpitala za śmierć

Błąd lekarski śmierć pacjenta

Odszkodowanie od szpitala za śmierć

Błąd lekarski śmierć pacjenta

Rodzina zmarłego pacjenta na skutek błędu lekarskiego w szpitalu może dochodzić odszkodowania i zadośćuczynienia za swoje straty finansowe i emocjonalne oraz ból i cierpienie po stracie bliskiej osoby. Za śmierć pacjenta z winy lekarza w szpitalu, jego bliscy mogą wnioskować do wojewódzkiej komisji o odszkodowanie do kwoty trzystu tysięcy złotych.

Śmierć w wyniku błędu lekarskiego w szpitalu, kto wypłaca odszkodowanie?

Odszkodowanie za śmierć w szpitalu wypłaca ubezpieczyciel szpitala do kwoty sumy gwarancyjnej polisy OC szpitala, a wszystko co jest powyżej tej kwoty wypłaca szpital.

Błąd lekarski śmierć pacjenta i co dalej?

Skorzystaj z pomocy kancelarii Lazer & Hudziak specjalizującej się w dochodzeniu odszkodowań od szpitala za śmierć pacjenta. Jeżeli ktoś z Twoich bliskich, matka, ojciec, dziecko (odszkodowanie za śmierć dziecka w szpitalu), mąż, żona lub inny członek rodziny zmarł na skutek błędu lekarskiego popełnionego w szpitalu, zadzwoń lub wyślij zgłoszenie. Udzielimy porady prawnej oraz będziemy mogli w Twoim imieniu dochodzić zadośćuczynienia za śmierć w szpitalu.

Śmierć w wyniku błędu lekarskiego

Przypadki śmierci pacjenta z winy lekarza są bardzo trudne. Wymagają od prawników bardzo konkretnych umiejętności oraz doświadczenia w prowadzeniu skomplikowanych postępowań odszkodowawczych przeciwko szpitalowi i jego ubezpieczycielowi. Dodatkowo, wymagają rozległej wiedzy medycznej potrzebnej do właściwej oceny zdarzenia medycznego, zarówno przed skierowaniem sprawy do sądu jak i użycia tej wiedzy na sali sądowej, kiedy zeznają lekarze lub inny personel medyczny. Przy wyborze pełnomocnika do reprezentowania Twojej rodziny w sprawie o odszkodowania od szpitala za śmierć należy zwrócić uwagę na czynniki takie jak:

 • prawnik powinien znać obowiązujące procedury medyczne i terminologię medyczną oraz
 • mieć dostęp do lekarzy specjalistów, którzy mogą wydać opinię medyczną w sprawie nieprawidłowości w przebiegu leczenia
 • adwokat do spraw błędów medycznych musi być dyspozycyjny i kompetentny do prowadzenia sprawy w sądzie, jeśli nie nastąpi ugoda na drodze pozasądowej
 • posiadać wiedzę i umiejętności do pokonania stronniczości sędziów na rzecz lekarzy
 • powinien wykazać ponad wszelką wątpliwość związek przyczynowo – skutkowy pomiędzy błędem lekarskim (przyczyna), a śmiercią pacjenta (skutek)
 • być empatyczny i zaangażowany oraz w pełni dyspozycyjny dla swojego klienta

Odszkodowanie od szpitala za śmierć osoby bliskiej na skutek błędu medycznego

Uzyskanie odszkodowania od szpitala za śmierć na skutek błędu medycznego wymaga udowodnienia błędu szpitalowi oraz związku przyczynowo skutkowego pomiędzy działaniem lub zaniechaniem personelu medycznego, a śmiercią pacjenta. Skorzystaj z fachowej pomocy przy jeżeli planujesz uzyskać odszkodowanie za śmierć w szpitalu.

Aby dochodzić odszkodowania od szpitala skontaktuj się z nami.

Zadzwoń, porozmawiajmy! 536 007 001

  Porozmawiajmy lazer hudziak kontakt

  Wyślij formularz - oddzwonimy
  Błąd medyczny i co dalej …

  Dokumenty do pobrania

  Nasze blogi

  Masz chwilę? Poczytaj.

  Przyjaciele kancelarii