Odszkodowanie od szpitala za śmierć

Błąd lekarski śmierć pacjenta

Odszkodowanie od szpitala za śmierć

Błąd lekarski śmierć pacjenta

Rodzina zmarłego pacjenta na skutek błędu lekarskiego w szpitalu może dochodzić odszkodowania i zadośćuczynienia za swoje straty finansowe i emocjonalne oraz ból i cierpienie po stracie bliskiej osoby. Za śmierć pacjenta z winy lekarza w szpitalu, jego bliscy mogą wnioskować do wojewódzkiej komisji o odszkodowanie do kwoty trzystu tysięcy złotych.

Śmierć w wyniku błędu lekarskiego w szpitalu, kto wypłaca odszkodowanie?

Odszkodowanie za śmierć w szpitalu wypłaca ubezpieczyciel szpitala do kwoty sumy gwarancyjnej polisy OC szpitala, a wszystko co jest powyżej tej kwoty wypłaca szpital.

Błąd lekarski śmierć pacjenta i co dalej?

Skorzystaj z pomocy kancelarii Lazer & Hudziak specjalizującej się w dochodzeniu odszkodowań od szpitala za śmierć pacjenta. Jeżeli ktoś z Twoich bliskich, matka, ojciec, dziecko (odszkodowanie za śmierć dziecka w szpitalu), mąż, żona lub inny członek rodziny zmarł na skutek błędu lekarskiego popełnionego w szpitalu, zadzwoń lub wyślij zgłoszenie. Udzielimy porady prawnej oraz będziemy mogli w Twoim imieniu dochodzić zadośćuczynienia za śmierć w szpitalu.

Śmierć w wyniku błędu lekarskiego

Przypadki śmierci pacjenta z winy lekarza są bardzo trudne. Wymagają od prawników bardzo konkretnych umiejętności oraz doświadczenia w prowadzeniu skomplikowanych postępowań odszkodowawczych przeciwko szpitalowi i jego ubezpieczycielowi. Dodatkowo, wymagają rozległej wiedzy medycznej potrzebnej do właściwej oceny zdarzenia medycznego, zarówno przed skierowaniem sprawy do sądu jak i użycia tej wiedzy na sali sądowej, kiedy zeznają lekarze lub inny personel medyczny. Przy wyborze pełnomocnika do reprezentowania Twojej rodziny w sprawie o odszkodowania od szpitala za śmierć należy zwrócić uwagę na czynniki takie jak:

 • prawnik powinien znać obowiązujące procedury medyczne i terminologię medyczną oraz
 • mieć dostęp do lekarzy specjalistów, którzy mogą wydać opinię medyczną w sprawie nieprawidłowości w przebiegu leczenia
 • adwokat do spraw błędów medycznych musi być dyspozycyjny i kompetentny do prowadzenia sprawy w sądzie, jeśli nie nastąpi ugoda na drodze pozasądowej
 • posiadać wiedzę i umiejętności do pokonania stronniczości sędziów na rzecz lekarzy
 • powinien wykazać ponad wszelką wątpliwość związek przyczynowo – skutkowy pomiędzy błędem lekarskim (przyczyna), a śmiercią pacjenta (skutek)
 • być empatyczny i zaangażowany oraz w pełni dyspozycyjny dla swojego klienta

Zadzwoń, porozmawiajmy!

  Porozmawiajmy lazer hudziak kontakt

  Potrzebujesz porady lub pomocy prawnej?
  Zadzwonimy w 15 minut!

  Błąd medyczny i co dalej …

  Dokumenty do pobrania

  Nasze blogi

  Masz chwilę? Poczytaj.

  Przyjaciele kancelarii

  przyjaciele