fbpx

Nieudane operacje plastyczne

Prawnik, który pomoże Ci uzyskać odszkodowanie za nieudaną operację plastyczną

Nieudana operacja plastyczna?

 • Kiedy masz prawo do reklamacji operacji plastycznej?
 • Jak uzyskać zadośćuczynienie i odszkodowanie za nieudaną operację plastyczną?
 • Kiedy masz prawo do bezpłatnej poprawki operacji plastycznej?
 • Czy pozwanie chirurga plastycznego jest zasadne?
 • Kto odpowiada za skutki nieudanych operacji plastycznych?
 • Operacje plastyczne do poprawki?
 • Odczuwasz negatywne skutki operacji plastycznych?
 • Jakie masz możliwości prawne jako poszkodowany pacjent?

Jeżeli szukasz pomocy prawnej i odpowiedzi na powyższe pytania, skontaktuj się z nami, czyli prawnikiem specjalizującym się w pomocy prawnej po nieudanych operacjach plastycznych i zabiegach medycyny estetycznej. Zadzwoń teraz! 536 007 001

Błędy w chirurgii plastycznej i medycynie estetycznej

Operacje plastyczne to zwykle zabiegi planowe, którym poddawane są kobiety i mężczyźni, aby poprawić swój wygląd. Czasami są konieczne, aby naprawić konsekwencje poważnego wypadku.

Oddając się w ręce lekarza, oczekujesz, że Twój chirurg będzie kompetentny i profesjonalny. Prosty błąd przed, w trakcie lub po operacji może mieć potencjalnie niepożądane konsekwencje.

Nieudana operacja plastyczna?

Rynek medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej rośnie w błyskawicznym tempie. Coraz więcej osób poddaje się tego typu zabiegom. Niestety rośnie również liczba błędów medycznych popełnianych na pacjentach

Chirurgia plastyczna to lukratywna i atrakcyjna dziedzina dla lekarzy wymagająca od nich dużej wiedzy i umiejętności. Czasami jednak lekarz nie posiada odpowiedniej wiedzy lub doświadczenia, co może doprowadzić do wyrządzenia krzywdy pacjentowi. 

Możesz również odwiedzić medyczne spa, które oferuje zastrzyki z botoksu, wypełniacze lub zastrzyki do ust. Nieprawidłowe nastrzykiwanie pacjenta może być niezwykle niebezpieczne.

Dowiedz się jak w takiej sytuacji walczyć o swoje prawa i odszkodowanie za nieudaną operację plastyczną. 

  Porozmawiajmy lazer hudziak kontakt

  Wyślij formularz - oddzwonimy
  Nieudane operacje plastyczne – błąd w chirurgii plastycznej

  Błędy w chirurgii plastycznej oraz w medycynie estetycznej również zaliczamy do kategorii błędów medycznych lub błędów w sztuce lekarskiej. Mogą one pojawić się na różnych etapach leczenia.  

  Zawsze warto zwracać uwagę na zachowanie, umiejętności i doświadczenie specjalisty.

  Przykłady błędów lekarskich przy zabiegach chirurgii plastycznej to:

  • Brak uzyskania świadomej zgody. Chirurdzy mają obowiązek wyjaśnienia swoim pacjentom znanych zagrożeń związanych z chirurgią plastyczną i uzyskania pisemnego potwierdzenia, że ​​pacjent rozumie ryzyko.
  • Brak pełnej historii medycznejTwój lekarz musi wiedzieć o alergiach występujących u pacjenta, poprzednich zabiegach, aktualnych problemach medycznych i pełnej liście przyjmowanych leków. Lekarz powinien sumiennie zapisywać te informacje i nie powinien przeprowadzać operacji, która mogłaby być niebezpieczna.
  • Błędy chirurgiczne. Błędy mogą obejmować niewłaściwe podanie znieczulenia, operację na niewłaściwej części ciała lub pozostawienie narzędzi w ciele pacjenta. W niektórych przypadkach, lekarz przeprowadzi operację nieprawidłowo i pozostawi niepożądane rezultaty.  

  Nieudane operacje plastyczne – najczęstsze błędy w chirurgii plastycznej i medycynie estetycznej

  • nieudana operacja powiększania biustu – zgodnie z najnowszymi statystykami, w celu powiększenia piersi pod nóż chirurgów plastycznych co roku trafia ponad siedem tysięcy polek. Niestety wiele z tych zabiegów jest nieudanych. Najczęstszymi błędami w tym przypadku są źle dobrane rozmiary miseczek oraz kształty implantów. W konsekwencji czego mogą pojawić się takie problemy jak: asymetria piersi, przewlekły ból, deformacja, a w skrajnych przypadkach odrzucenie wszczepu.
  • nieudana operacja nosa – drugim najpopularniejszym zabiegiem chirurgii estetycznej jest korekta nosa. Decydują się na nią zarówno kobiety i mężczyźni. Niestety w tym przypadku bardzo trudne do przewidzenia są efekty operacji. Ofiary błędów medycznych w tego typu przypadkach najczęściej uskarżają się na: zaburzenie funkcji drożności nosa, utrudnione oddychanie, nadmierne wycięcie chrząstek  oraz zaburzenia węchu.
  • nieudana plastyka powiek górnych (blepharoplastyka) –  jest to kolejny popularny zabieg, który może skończyć się bardzo poważnymi powikłaniami. Między innymi niedomykalnością powiek lub powstawaniem bolesnych i brzydkich blizn. Nieudana plastyka powiek górnych? Skonsultuj sprawę w naszej kancelarii.
  • powiększanie ust nieudane – to typowy zabieg medycyny estetycznej, który w ostatnich latach zyskał ogromną popularność. Niestety, na co dzień możemy oglądać ofiary niedouczonych “specjalistów”. Kwas hialuronowy usta nieudane – wstrzyknięcie zbyt dużej ilości kwasu hialuronowego może zakończyć się jego “rozpłynięciem”, a  w przypadku źle przeprowadzonego zabiegu, istnieje ryzyko zarażenia się gronkowcem.
  • oparzenia po depilacji laserowej – blizny po oparzeniach laserem, oparzenia po depilacji laserowej są bardzo trudne do usunięcia. Błędnie wykonany zabieg laserem jest podstawą do ubiegania się o odszkodowanie za poparzenie laserem.

  Najczęstsze powikłania po operacjach plastycznych i skutki błędów w chirurgii plastycznej

  • blizny, które nie są normalne dla wykonywanego zabiegu
  • infekcje, uszkodzenia nerwów i uszkodzenia tkanek
  • obrzęk i zasinienie, które nie ustępuje z czasem
  • zeszpecenia
  • przebarwienia skóry
  • zapalenie płuc
  • nadmierne krwawienie
  • śmierć

  Niestety powikłania po operacjach plastycznych i skutki uboczne operacji plastycznych mogą występować też nawet po kilku miesiącach lub nawet latach od zabiegu. Dlatego na każdym z etapów leczenia warto dokładnie przyglądać się swojemu ciału i nie bać się zadawać nawet najprostszych pytań.

  Co zrobić gdy lekarz popełnił błąd w trakcie operacji plastycznej? Reklamacja operacji plastycznej?

  W przypadku gdy padliśmy ofiarą błędu w trakcie zabiegu lub operacji  plastycznej, bardzo ważne jest zebranie całkowitej dokumentacji medycznej związanej z tym procesem oraz powierzenie problemu nieudanej operacji plastycznej prawnikowi, który specjalizuje się w tego typu sprawach. Musimy udowodnić, że nasze zdrowie uległo pogorszeniu w stosunku do jego stanu sprzed operacji. Najważniejsze jest pokazanie jak największej ilości zdjęć oraz dokumentów świadczących o naszej krzywdzie.

  Nieudana operacja plastyczna odszkodowanie, czyli jak walczyć o swoje prawa?

  Otóż przede wszystkim możemy walczyć o odszkodowanie i zadośćuczynienie za doznane krzywdy. Często konieczne jest pozwanie lekarza odpowiedzialnego za błąd lub nawet całej placówki medycznej. Nie ukrywamy, że są to bardzo skomplikowane sprawy, które najczęściej wymagają specjalistycznych konsultacji. Dlatego, jeszcze przed złożeniem pozwu, warto poradzić się prawnika specjalizującego się w medycynie estetycznej i kosmetologii. Dzięki temu, unikniesz pułapek, związanych z pochopnym działaniem oraz unikniesz niepotrzebnego ryzyka finansowego lub z góry przegranej sprawy. 

  Każda sprawa jest inna, a my mamy dużo cierpliwości i doświadczenia, więc na początek zapraszamy do kontaktu. 

  Jeżeli jesteś ofiarą nieudanej operacji plastycznej – potrzebujesz  adwokata ds. błędów medycznych w medycynie estetycznej i kosmetologii, czyli nas.

  Dokumenty do pobrania

  Nasze blogi

  Masz chwilę? Poczytaj.

  Przyjaciele kancelarii