fbpx

Jak oskarżyć lekarza o błąd?

Zgłoszenie do prokuratury błędu lekarskiego

Jak oskarżyć lekarza o błąd?

Jeżeli zastanawiasz się, czy oskarżyć lekarza o błąd, skontaktuj się z Kancelarią Lazer & Hudziak. Wskażemy najlepsze rozwiązanie w Twojej sytuacji. Pamiętaj, że jesteśmy po stronie poszkodowanych pacjentów. Postępowanie karne ma na celu dążenie do sprawiedliwości, a nasz prawnik do spraw błędów medycznych udzieli Ci wsparcia.

Prokurator to organ władzy państwowej, który ma na celu wykrywanie i ściganie przestępstw. Prokurator wnosi oraz popiera akty oskarżenia przed sądem. Prokurator jest funkcjonariuszem publicznym.

Prokuratura – na mocy nowego rozporządzenia ministra sprawiedliwości, które obowiązuje od 15 kwietnia 2016 r. w Prokuraturach w całej Polsce tworzone są odrębne komórki organizacyjne, zajmujące się sprawami karnymi związanymi z błędami lekarskimi.

Jednocześnie Prokurator Krajowy zdecydował (zarządzenie z 29 kwietnia 2016 r. w sprawie określenia struktury organizacyjnej Prokuratury Krajowej), że w skład Departamentu Postępowania Przygotowawczego Prokuratury Krajowej będzie wchodził Koordynator do Spraw Błędów Medycznych.

Samodzielne Działy do Spraw Błędów Medycznych zostały utworzone w Prokuraturach Regionalnych w Warszawie, Katowicach, Krakowie i Lublinie, a w Prokuraturach Regionalnych w Łodzi, Gdańsku, Szczecinie, Wrocławiu, Rzeszowie, Białymstoku i Poznaniu. Sprawami związanymi z błędami lekarskimi będą zajmować się Koordynatorzy.

Błąd w sztuce lekarskiej – zawiadomienie do prokuratury

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w sprawie o błąd medyczny, czyli jak oskarżyć lekarza o błąd w sztuce?

 • Osoba poszkodowana w wyniku błędu w sztuce lekarskiej zanim uda się do najbliższej Prokuratury w celu zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa powinna skonsultować sprawę z prawnikiem. Zgłoszenie błędu lekarskiego w Prokuraturze wywołuje uruchomienie szeregu procedur, które mają wyjaśnić czy doszło do błędu lekarskiego i kto jest za niego odpowiedzialny.
 • Samo zawiadomienie prokuratury jest kluczowe z punktu widzenia skutków, jakie poszkodowany i jego rodzina chcą osiągnąć, dlatego warto skorzystać z naszej pomocy, kancelaria Lazer & Hudziak specjalizuje się w prawie medycznym i pomocy poszkodowanym w wyniku błędów lekarskich.

Jak udowodnić błąd w sztuce lekarskiej

Aby udowodnić błąd w sztuce lekarskiej w całkowitym uproszczeniu, należy wskazać, że postępowanie lekarza nie było zgodne z aktualną wiedzą i sztuką medyczną. Udowodnienie błędu lekarzowi często jest trudne, jednak nie jest niemożliwe. Skontaktuj się z nami, jeżeli podejrzewasz, że mogło dojść do błędu w sztuce lekarskiej, nasz kancelaria specjalizuje się w sprawach o błąd medyczny.

  Porozmawiajmy lazer hudziak kontakt

  Wyślij formularz - oddzwonimy
  Błąd medyczny i co dalej …

  Dokumenty do pobrania

  Nasze blogi

  Masz chwilę? Poczytaj.

  Przyjaciele kancelarii