fbpx

Komentarz mec. Hudziak
dla portalu doba.pl

Komentarz mec. Hudziak dla portalu doba.pl

Dnia 26 czerwca 2019 r. na portalu doba.pl ukazał się artykuł pt. „Lekarz urwał noworodkowi głowę podczas porodu. Śledztwo umorzone”. Odnosi się on do postępowania w sprawie śmierci noworodka w świebodzickim szpitalu, do której doszło w wyniku dekapitacji, czyli oderwania główki dziecka od reszty ciała.

Wspomniane postępowanie zostało umorzone po ponad dwóch latach przez Prokuraturę Regionalną we Wrocławiu. Postępowanie wcześniej umorzył także Dolnośląski Rzecznik Dyscyplinarny Izby Lekarskiej.

W tej sprawie wypowiedziała się radca prawny Małgorzata Hudziak: „ Nie zgadzamy się z decyzją Prokuratury, będziemy składali zażalenie na postanowienie o umorzeniu. Złożyliśmy opinię ginekologa-położnika z 40-letnim doświadczeniem potwierdzającą nasze przypuszczenie, że doszło do błędu medycznego. Zresztą takiego samego zdania jest dolnośląski konsultant wojewódzki, który w postępowaniu wyjaśniającym toczącym się przed Rzecznikiem Praw Pacjenta wydał opinię, że doszło do błędu medycznego.”

Całość jest dostępna pod artykułem: https://doba.pl/dsw/artykul/lekarz-urwal-noworodkowi-glowke-podczas-porodu-sledztwo-umorzone/26037/0