fbpx

Reportaż o błędzie operacyjnym

Komentarz mec. Małgorzaty Hudziak w reportażu UWAGA TVN pt.: „Do lekarza weszłam z uśmiechniętym dzieckiem, a wyszłam z rośliną”

Badanie mózgu Amelki potwierdziło, że jej stan jest bardzo ciężki. O pomoc w wyjaśnieniu, co wydarzyło się podczas operacji wymiany zastawki, rodzice poprosili Małgorzatę Hudziak, z kancelarii LAZER & HUDZIAK.

– Mama Amelki wysłała nam dokumentację medyczną. Już po pobieżnej analizie, widać było, że doszło do nieprawidłowości. Z dokumentacji odczytaliśmy, że użyto zbyt długiego i dużego drenu. W mojej ocenie był to błąd ludzki. Doszło do błędu przy wstawianiu zastawki i zbyt późnej reoperacji. Sprawę skierowaliśmy do Rzecznika Praw Pacjenta, który podzielił nasze stanowisko i skierował sprawę do konsultanta medycznego, który w naszej ocenie jednoznacznie stwierdził, że doszło do nieprawidłowego zabiegu operacyjnego – mówi mec. Małgorzata Hudziak, pełnomocnik rodziny.

Cały materiał jest dostępny pod adresem: https://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/torun-mala-amelia-stracila-sprawnosc-podczas-rutynowej-operacji,341201.html?fbclid=IwAR1_WGYbyB9i3yKMkrbUTlQc6FLnsP4ppexWaCVK-m0A0M-jWzctYfzumZQ