fbpx

Adwokat dla lekarza

Pomoc prawna dla lekarzy, prawnik dla lekarza

Pomoc prawna dla lekarzy podejrzanych lub oskarżonych o błąd medyczny

Obrona lekarza w postępowaniu karnym, cywilnym i dyscyplinarnym.

Skuteczna pomoc prawna dla lekarzy – zadzwoń teraz 536 007 001

Nie powinno dziwić, że większość lekarzy, pielęgniarek i położnych ma prawdziwą motywację do pomagania pacjentom i są bardzo dumni ze swojej pracy. Dlatego stawianie czoła oskarżeniom o błąd w sztuce medycznej może być niezwykle frustrującym doświadczeniem, jeśli chodzi o osobistą odpowiedzialność karną, materialną oraz reputację zawodową.

Jeżeli postawiono Ci zarzut popełnienia błędu medycznego to jesteś w dobrych rękach.

Adwokat dla lekarza – obrona lekarzy w procesach

Kancelaria Lazer & Hudziak to prawnicy z wieloletnim doświadczeniem w pracy z pracownikami służby zdrowia w prawie każdej dziedzinie medyczno-prawnej. Świadczymy szeroki zakres usług prawnych dla gabinetów lekarskich (lekarzy, podologów, chiropraktyków, optometrii i innych) i rozumiemy Twoje potrzeby.

Pozwól nam zadbać o Twoje bezpieczeństwo prawne. Pomożemy Ci sprostać wyzwaniom, przed którymi stoisz, abyś mógł mniej martwić się o formalności prawne, a więcej o swoich pacjentów.

W naszej kancelarii oferujemy pomoc prawną dla lekarzy nie tylko w zakresie ewentualnych sporów czy problematycznych sytuacji z pacjentami. Zajmujemy się też wszystkimi formalnymi kwestiami prowadzonej działalności, m.in. tworzeniem dokumentów rejestracyjnych, przygotowywaniem umów i regulaminów.

Ponadto, organizujemy różnego rodzaju szkolenia, w trakcie których uczymy np. poprawnego sporządzania dokumentacji medycznej. Umożliwiamy również dostosowanie tematyki kursów do indywidualnych potrzeb naszych odbiorców.

Kiedy potrzebuję adwokata dla lekarza?

Pomożemy Ci w każdej sprawie, która wiąże się z konsekwencjami prawnymi Twoich działań zawodowych.

Człowiek, który nie ma na co dzień do czynienia w prawem, nie ma praktycznie żadnych szans w starciu z prawnikami strony przeciwnej, którzy wykorzystają każde potknięcie lub pochopną decyzję (adwokat obrona lekarzy).

  Porozmawiajmy lazer hudziak kontakt

  Wyślij formularz - oddzwonimy
  Prawnik lekarza – pomoc prawna dla medyków

  Pomagamy lekarzom w sprawach błędów medycznych, ponieważ wiele pozwów pacjentów zbyt pochopnie trafia do sądu. Wynika to albo z obietnic składanych bez pokrycia przez innych prawników, albo z prostego przekazu medialnego, który opisuje „miliony za błędy medyczne”. My podchodzimy do spraw rzetelnie. Naszą ścisłą specjalizacją są błędy medyczne i błędy okołoporodowe. Nie oszukujmy się, w dzisiejszych czasach ginekolog to zawód wysokiego ryzyka.

  Z naszego doświadczenia wynika, że do sądu lub prokuratury najczęściej trafiają ginekolodzy, chirurdzy i ortopedzi, ale nie ma chyba lekarza takiej specjalizacji, który nigdy nie trafił przed sąd. Błędy się zdarzają i zdarzać się będą, bo nikt nie jest doskonały, ale najważniejsze jest to, żeby móc udowodnić, że robiło się wszystko dla dobra pacjenta (niedopełnienie obowiązków przez lekarza). Dbaj zawczasu o to, żeby w sądzie było Ci łatwiej. Jak to zrobić? Czytaj nasze blogi albo po prostu wyślij nam pytanie, bo płaszczyzn odpowiedzialności lekarza za błąd medyczny jest wiele: karna, cywilna i zawodowa. Obrona lekarza w procesie – sprawdź jak możemy Ci pomóc.

  Prawnik dla lekarza: co grozi lekarzowi za popełnienie błędu medycznego?

  Za popełnienie błędu medycznego grożą Ci trzy rodzaje odpowiedzialności. Karna, cywilna i zawodowa.

  Możesz ponieść każdą z nich z osobna lub wszystkie na raz. To zależy jakie działa wytoczy pacjent.

  Adwokat dla lekarza: jak wysokie odszkodowanie lekarz będzie musiał zapłacić pacjentowi?

  Nie ma tabelki, z której można to wyczytać. Sądy przyznają pacjentowi tzw. odpowiednią kwotę, a to znaczy, że każda kwota jest inna i dostosowana do konkretnej sytuacji poszkodowanego pacjenta. Żeby przybliżyć Ci skalę ryzyka, wiedz, że za błędy popełnione przy porodzie, których następstwem jest czterokończynowe porażenie dziecka, sądy zasądzają ponad 1 mln złotych  zadośćuczynienia. Ale to nie wszystko. Pamiętaj, że sąd może też zasądzić dla takiego pacjenta rentę, w wysokości nawet kilku tysięcy złotych.

  Odpowiedzialność karna lekarza – adwokat dla lekarza

  Przesłuchanie w prokuraturze, w sprawie o błąd medyczny to jeszcze nie koniec świata, ale jeśli trzymasz właśnie w ręce wezwanie w charakterze świadka – nie zwlekaj. Umów się na konsultację już teraz. Dlaczego? Żeby przynajmniej nie pogarszać swojej sytuacji. Poznaj swoje prawa zanim powiesz choć jedno słowo na przesłuchaniu. Jedno słowo może być tym jednym słowem za dużo.
  Czy wiesz kiedy możesz odmówić odpowiedzi na pytanie, a kiedy składnia zeznań?

  No właśnie. Wszystko Ci wyjaśnimy.

  Już jako świadek możesz pójść na przesłuchanie z prawnikiem, najlepiej z prawnikiem dla lekarza, czyli pełnomocnikiem, który specjalizuje się w pomocy prawnej dla lekarzy. A gdy skończysz czytać ten tekst sprawdź, czy opłaciłeś ubezpieczenie OC, bo sprawa karna to może być dopiero początek historii. Już niejeden lekarz, dopiero w trakcie konsultacji z nami uświadomił sobie, że znów zapomniał o opłaceniu składki. Zastanów się też, czy suma, która ma Cię chronić jest wystarczająco duża. Jeśli jesteś ginekologiem, to musisz wiedzieć, że zadośćuczynienie dla dziecka za błąd przy porodzie może wynieść nawet 1,5 mln zł, nie mówiąc o roszczeniach pacjenta o rentę, czy odpowiedzialności na przyszłość. Za dużo informacji jak na jeden raz? Wątpliwości? Wyślij nam pytanie teraz, a odezwiemy się szybciej, niż myślisz. Obrona lekarza w postępowaniu karnym – zadzwoń 536 007 001

  Odpowiedzialność cywilna lekarzy – prawnik dla lekarza

  Zagrożenie więzieniem lub zakazem wykonywania zawodu lekarza w sprawach karnych przemawia do wyobraźni, ale nie bagatelizuj też postępowania cywilnego. Zasądzone przez sądy kwoty w sprawach o błędy medyczne mogę boleć. 1,5 mln! złotych plus odsetki dla dziecka za niedotlenienie przy porodzie i do tego 8 tys. renty do końca życia. Ogromne kwoty.  Albo 25 tys. złotych za sam brak świadomej zgody na zabieg. To nic, że operacja się udała, jeśli pacjent nie wyrażał na nią zgody.  

  Profesjonalna pomoc prawna dla lekarzy, personelu medycznego

  Znasz powiedzenie, lekarzu nie lecz się sam? To działa również w sądzie. Oczywiście, że mecenas Google wiele Ci podpowie. To dobrze, że szukasz, czytasz i chcesz wiedzieć więcej, ale doświadczenia procesowego nie wyczytasz, a pochopne decyzje mogą być trudne do naprawienia. Decyzja należy do Ciebie. Mamy doświadczenie w pomocy prawnej dla lekarzy i reprezentowaniu przed sądami zarówno lekarzy (adwokat obrona lekarzy), jak i pacjentów. Dzięki temu każdą sprawę potrafimy oceniać z perspektywy dwóch stron. To pozwala trafnie oszacować szanse wygranej  naszego klienta i łatwiej dostrzegać słabe strony przeciwnika procesowego. Adwokat dla lekarza Warszawa. Jeśli masz wątpliwości, czy potrzebujesz prawnika już teraz, czy jednak poradzisz sobie sam, umów się na konsultację, żeby mieć pewność czy nie pogorszysz swojej sytuacji.

  Odpowiedzialność zawodowa lekarzy – pomoc prawna dla lekarza

  Jesteś pewien, że Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej lub Sąd Lekarski nie zrobi Ci krzywdy? Pacjent pewnie będzie miał adwokata, więc im wcześniej zdasz sobie sprawę z tego, że musisz być świetnie przygotowany i gotowy na najgorsze, tym lepiej. Nie możesz pozwolić na toczenie się sprawy własnym torem. Musisz znać wszystkie swoje prawa i wiedzieć jak się bronić, a jeśli masz wątpliwość napisz lub zadzwoń, bo zamiast pisać wolimy mówić, dlatego najlepiej do nas zadzwonić na nr tel. 604 432 333 lub 530 291 291, a gdy nie odbieramy, to znaczy, że jesteśmy na rozprawie, więc wtedy pozostaje nr  536 007 001. Można też napisać na adres kancelaria@lazer-hudziak.pl.

  Ile będę musiał zapłacić pacjentowi, jeśli przegram?

  Zacznijmy od tego czy byłeś ubezpieczony w dniu, kiedy zdaniem pacjenta popełniłeś błąd. Druga kwestia, to charakter umowy jaka wiąże Cię ze szpitalem. Jeśli pracujesz na kontrakcie, możesz zostać obciążony odpowiedzialnością zapłaty całego odszkodowania solidarnie ze szpitalem. Co to znaczy solidarnie? Zadzwoń do nas i umów się na spotkanie, wszystko wyjaśnimy.

  Prawnik lekarza: czy za naruszenie praw pacjenta również można zapłacić?

  Tak. Co więcej, pacjent nie musi udowadniać szkody w takiej sytuacji. Wystarczy, że doszło do naruszenia. Na przykład, jeśli nie wyjaśnisz pacjentowi dokładnie na czym polega zabieg, któremu ma się poddać i zgoda pacjenta nie będzie świadoma, to Ty będziesz musiał udowodnić, że było inaczej. Jeśli sąd Ci nie uwierzy, będziesz musiał zapłacić nawet kilka, kilkanaście tysięcy złotych.

  Jakie mam szanse w sądzie? Czy mnie wybronicie?

  Żaden rzetelny obrońca lekarza nie obieca Ci, że na 100% wygrasz.

  Dlaczego?

  A czy raka można pokonać na 100%? I tak, i nie. To zależy m.in. od tego kiedy zostanie szybko zdiagnozowany i czy leczenie odniesie skutek. Dlatego im szybciej powierzysz nam swoją sprawę, tym większe szanse na znalezienie najlepszego rozwiązania. Nie zwlekaj z tą decyzją, a już na pewno nie powierzaj swojego losu Mecenasowi Google.

  Adwokat dla lekarza: jak się przygotować do zeznań w prokuraturze?

  Uporządkować myśli. Odświeżyć w głowie całe zdarzenie. Zastanowić się, kto może potwierdzić Twoją wersję. Zachować zimną krew.

  Łatwiej powiedzieć, trudniej zrobić? Od tego jesteśmy, żeby Ci pomóc.

  Jaką umowę ze szpitalem wybrać?

  Do wyboru masz różne rodzaje umów. Kontrakt jest bardziej ryzykowny, gdy chodzi o odpowiedzialność odszkodowawczą za błąd medyczny, dlaczego? Zadzwoń, wszystko wyjaśnimy.

  Pomoc prawna dla gabinetów lekarskich, postępowania dyscyplinarne obrona lekarza, obrona lekarzy w procesach, adwokat dla lekarza Warszawa – szybki kontakt tel. 536 007 001

  Przyjaciele kancelarii