Prawo spadkowe, dziedziczenie, zachowek

Ważny jesteś Ty i problem, z którym do mnie przychodzisz!
Adwokat prawo spadkowe Warszawa

Prawo spadkowe adwokat

W Kancelarii Lazer & Hudziak wykorzystujemy wiedzę oraz doświadczenie połączone z pasją, co pozwala nam na świadczenie usług na najwyższym poziomie, przy zachowaniu umiarkowanych kosztów obsługi prawnej.

W pełni angażujemy się w każde zlecone zadanie, nie stawiając na ilość, ale na jakość i skuteczność świadczonych usług. Dla naszej Kancelarii każda sprawa jest wyjątkowa i zasługuje na szczególną uwagę oraz czas.

Kancelaria Lazer & Hudziak specjalizuje się, w szczególności w prowadzeniu spraw z zakresu prawa spadkowego również z elementem zagranicznym, skomplikowane sprawy o podział spadku, doradzamy wykonawcom testamentu oraz klientom, którzy planują przekazanie firmy dzieciom tj. w kwestiach sukcesji firm rodzinnych.

Nieznajomość prawa najbardziej szkodzi osobom niewinnym. Na nie często spada zbyt wielki ciężar, związany z utratą bliskich i skomplikowanymi relacjami rodzinnymi, które utrudniają doprowadzenie spraw spadkowych do szczęśliwego końca.

Zawsze chętnie służymy radą, zanim podejmiesz jakiekolwiek działania. Warto choćby skonsultować daną sprawę z adwokatem, który ma doświadczenie w prawie spadkowym. Czyli z nami. Najlepiej od razu.

Adwokat prawo spadkowe w czym możemy Ci pomóc:

 • sporządzamy opinie prawne, pozwy, apelacje, skargi kasacyjne
 • udzielamy porad prawnych i konsultacji
 • opracowujemy i weryfikujemy umowy, pisma
 • reprezentujemy klientów przed wszystkimi urzędami i sądami powszechnymi oraz administracyjnymi, w tym przed Sądem Najwyższym

  Umów się na konsultację prawną contact form icon
  Czym jest prawo spadkowe?

  Prawo spadkowe jest jedną z tych dziedzin prawa, z którą większość z nas nie chciałaby mieć do czynienia. Po śmierci osoby najbliższej, nie myślimy o skutkach jakie wynikają z dziedziczenia. Należy jednak pamiętać, że spadek to nie tylko aktywa (oszczędności, nieruchomości, samochód, biżuteria, pamiątki rodzinne), ale również zobowiązania i długi (niespłacone kredyty, pożyczki, zaległości podatkowe).

  Zainteresowanie sytuacją majątkową spadkodawcy umożliwia podjęcie przez spadkobiercę właściwej decyzji o przyjęciu albo odrzuceniu spadku. Dlatego też po śmierci osoby najbliżej powinniśmy spróbować uzyskać informację o tym czy miała długi tzn. brała kredyty, pożyczki oraz o tym jaki posiadała majątek. Uzyskanie takich informacji pozwoli uniknąć problemów i obowiązku spłaty długów w przyszłości.

  Należy pamiętać, że brak znajomości przepisów może mieć poważne konsekwencje w przyszłości, dlatego każdą sprawę warto skonsultować z naszą kancelarią adwokacką specjalizującą się w prawie spadkowym. Pomoc w zakresie prawa spadkowego obejmuje sprawy na etapie przedsądowym, sądowym oraz egzekucyjnym.

  Najczęstsze sprawy z zakresu prawa spadkowego

  Kancelaria Lazer & Hudziak na codzień zajmuje się udzielaniem porad prawnych z zakresu prawa spadkowego, przygotowywaniem pism procesowych i przedprocesowych, opracowywaniem opinii prawnych oraz reprezentowaniem klientów przed sądami. Możemy Ci pomóc w zakresie:

  • stwierdzenie nabycia spadku na podstawie ustawy lub testamentu
  • zachowek (zachowek po rodzicach, zachowek od darowizny)
  • uchylenie aktu poświadczenia dziedziczenia
  • uchylenia albo zmiana postanowienia o stwierdzeniu nabycia spadku
  • uchylenie się od skutków prawnych oświadczenia o przyjęciu lub odrzuceniu spadku
  • dział spadku

  Prawo spadkowe, dziedziczenie, zachowek – pytania i odpowiedzi

  Obszary praktyki i obsługi klienta indywidualnego

  Nasze blogi

  Masz chwilę? Poczytaj.

  Przyjaciele kancelarii

  kancelaria Lazer&Hudziak